Görme Engelliler

DAMLA PROJESİ OKULUMUZDA

Damla Projesi Okulumuzda Öğrencilerimizle buluştu.

Ülkemiz üniversitelerinde öğrenim gören yerli ve uluslararası 80 genci bir araya getirecek olan ´Damla Projesi´  başlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yeni hayata geçirilen ´Damla Projesi´, 29 Kasım - 6 Aralık tarihleri arasında Rize ve Şanlıurfa´da eş zamanlı olarak başlıyor. Üniversite öğrencilerinden oluşan 80 genç, gönüllülük esasına göre iki ilde 8 gün boyunca düzenlenecek olan çeşitli etkinliklere katılacak. Aile, kurum, yetimhane, huzurevi ve engelli dernekleri gibi çeşitli yerlere ziyaretlerde bulunacak olan katılımcı gençler, yatılı ilköğretim bölge okulu etkinliklerine katılacak, çevre ve mezarlık temizliği yapacak. Proje ile gençler, gittikleri şehrin kültürünü ve yöre halkını yakından tanıma fırsatı bulacak. 

´Damla Projesi´, katılımcı 80 gencin Ankara´da toplanması ile başlayacak. Ankara Hilton Oteli’nde 30 Kasım Pazar günü saat 9.30’da bir araya gelecek olan gençler,  alanında uzman kişiler tarafından gönüllülük, insan sevgisi, iyilik, empati, fedakarlık, tasavvuf, sürdürülebilirlik, çevre ve gençlik eğitimi gibi çeşitli konularda eğitim alacak. Gençlere ayrıca gidecekleri ilin ve yörenin kültürel yapısı ve davranış kalıpları hakkında bilgiler verilecek. 


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 0  kişi beğendi